Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köks- och serveringsutrustning samt hushållselektriska apparater för successiva avrop under kontraktstiden. Upphandlingen är en samordnad upphandling för Osby kommun, Kristianstads kommun, Hässleholms kommun och Östra Göinge kommun. Där sistnämnda är den samordnande kommunen. De upphandlande myndigheterna kommer att teckna avtal var för sig. Kommunerna avser teckna ramavtal för en period om tre år och med möjlighet till förlängning i ett (1) år.