11524-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Personaltjänster och lönehantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av löneadministration
Referensnummer: XXX
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79631000 Personaltjänster och lönehantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Första AP-fonden och Fjärde AP-fonden avser att tillsammans upphandla en molnbaserad tjänst för löneadministration.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Första AP-fonden och Fjärde AP-fonden avser att upphandla löneadministration som en molntjänst. Upphandlingsdokumenten finns på http://ap1.se/sv/Om-AP1/Upphandlingar/.