2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brickebacken, nytt badhus (partnering)
Beskrivning: Futurum fastigheter i Örebro AB inbjuder till anbudsgivning vid upphandling av nytt badhus i Brickebacken, Örebro. En totalentreprenad med utökad partnering.
Intern identifierare: DIA.2025.97
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Denna upphandling genomförs enligt Lag om offentlig upphandling (2016:1145) som ett öppet enstegsförfarande över tröskelvärdet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000