Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förstudier dammsäkerhet och invallningspumpstationer
Referensnummer: KS 2018/284
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag inom ramavtalet omfattar att tillsammans med beställarens projektansvarige ta fram utredningar avseende skyddsvallar, invallningspumpstationer och markomgivning. Utredningarna levereras som förstudier på så detaljerad nivå att dessa sedan kan användas som upphandlingsunderlag av konsult för detaljprojektering av utförandeentreprenad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen