Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Busstjänster
Referensnummer: LiU-2018-00073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar bussresor med förare. Det kan vara resor av skiftande karaktär; transporter till och från olika evenemang exempelvis konferenser, kortare resor, exkursioner och studiebesök, ibland med stopp på vägen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: B