115364-2023 - ResultatSverige-Visby: Vattenreningskemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Polymer för avloppsrening B
Referensnummer: TN 2022/2231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal av Polymer för avloppsrening.
Beskrivning
Region Gotland, Teknikförvaltningen avser att i ramavtal upphandla polymerer för rening av avloppsvatten. Ramavtal för avrop, med leverans till reningsverken.
Detta förfrågningsunderlag innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Upphandlingen är uppdelad i tre delar:
Reningverket i Slite
Reningsverket i Visby
Reningsverket i Klintehamn
Anbud kan lämnas för hela leveransen eller delar av den.
Helt anbud eller delat anbud
Anbud kan lämnas för hela leveransen eller för delar av den. Region Gotland har rätt att anta lämnade anbud i sin helhet eller i delar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen