115376-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska hjälpmedel tillägg
Referensnummer: 3.3.2-660/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Servicenämnden inbjuder er att lämna anbud på ramavtal gällande tekniska hjälpmedel/medicintekniska produkter, personliga hjälpmedel samt underhåll och besiktning enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentet inklusive bilagor.
Avtalsperiod
Avtalsperioden omfattar tiden fr.o.m. 2020-06-01 (alternativt då avtal kan tecknas) t.o.m. 2022-05-31 (om avtalet tecknas så att avtalet avtalsstart senareläggs ska avtalet gälla två år fr o m avtalet tecknats) med möjlighet för staden att förlänga ramavtalet med samma villkor i ett + ett år.
Anbudstidens utgång
2020-04-08 23:59
Anbudets giltighetstid
Anbudet ska vara bindande till och med 2020-12-31
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Delområde G Tyngdtäcke
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tyngdtäcke
Del nr: Delområde K Underhåll och besiktning
50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
Underhåll och besiktning
Del nr: Delområde O Handhållet tids- och planeringshjälpmedel
33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Handhållet tids- och planeringshjälpmedel
Del nr: Delområde Q Programvara till tids- och planeringshjälpmedel
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48942000 Programvara för kalendrar
Programvara till tid- och planeringshjälpmedel
Del nr: Delområde R Analysverktyg
33100000 Medicinsk utrustning, 33192150 Behandlingsbritsar, 38311000 Elektroniska vågar och tillbehör, 38432000 Analysapparatur, 38900000 Diverse mät- och provinstrument, 42923200 Vågar
Analysverktyg
Del nr: Delområde S Personliga hjälpmedel
Personliga hjälpmedel