115386-2022 - ÄndringSverige-Nyköping: Tyngre motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilar och släp
Referensnummer: KK21/721
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av fem lastbilar samt ett lastbilssläp till Tekniska divisionen i Nyköpings kommun. Upphandlingen är indelad i sex anbudsområden enligt nedan. Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera anbudsområden.