115422-2019 - ResultatSverige-Karlshamn: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markarbeten
Referensnummer: 2018/3546
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Karlshamns kommuns behov av markarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45112360 Återställande av mark, 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen