Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Posthanteringstjänster 2
Referensnummer: RS 2018-00443
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64100000 Post- och budtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Posthanteringstjänster för Västra Götalandsregionens verksamheter som administreras av Västra Götalandsregionens Regionpost, Västtrafik AB, GöteborgsOperan AB, Film i Väst AB, Turistrådet i Västsverige AB samt Göteborgs Symfoniker AB. Vid behov av tilläggstjänster ska behov aktualiseras via Regionposten och avtal tecknas av Koncerninköp. För mer info om upphandlingens uppdelning se Bilaga 00 Anbudsinbjudan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64110000 Postgång, 64111000 Posttjänster för tidningar och tidskrifter, 64112000 Posttjänster för brev, 64113000 Posttjänster för paket, 64122000 Internpost, 64216120 Elektronisk post
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen