Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framtagning och faktagranskning av innehåll för verksamt.se
Referensnummer: Ä2018-319
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket upphandlar ramavtal för innehållsproduktion och faktagranskning avseende verksamt.se med fokus på de ämnesområden som räknas upp i Krav- och svarsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79420000 Managementtjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen