2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussresor med chaufför
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal gällande bussresor med chaufför. Innefattar resor inom Västerviks kommun, Sverige och utomlands.
Intern identifierare: U-018-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kontaktuppgifter