11556-2019 - ResultatSverige-Uddevalla: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av PC, ver. 2
Referensnummer: KS 2018-594
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun avser att upphandla PC, både stationära och bärbara, skärmar och dockningsstationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar, 30232000 Kringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen