115596-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing avseende Försäkringsförmedlingstjänster
Referensnummer: FSN 2022-0086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm bjuder härmed in leverantörer till digital hearing under eftermiddagen den 14 mars via Teams. Ni kommer få cirka 45 minuter till ert förfogande.
Kommande upphandling Region Stockholms plan är att under år 2022 upphandla Försäkringsförmedlingstjänster för regionens bolag och förvaltningar. Regionen har för avsikt att teckna avtal med en leverantör med planerad avtalsstart den 1/1 2023.
Hearing
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster, 66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till hearing den 14 mars där regionen önskar träffa försäkringsrådgivare inför kommande upphandling.