Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödsystem till fordon för telematik, ISA och uppföljning
Referensnummer: SN-2019-333
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser systemstöd till Malmö stads fordon (ISA, körjournal, miljörapporter m.m.) samt till vissa bolag som ägs av staden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31711300 Elektroniska system för tidsregistrering, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 38548000 Instrument till fordon, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser systemstöd till Malmö stads fordon (ISA, körjournal, miljörapporter m.m.).