Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Kompetensutveckling inom målområdena Ekologisk produktion och Ett rikt odlingslandskap
Referensnummer: 604-7524-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att ansöka om att delta i DIS för att tillgodose Länsstyrelsens behov av kompetensutveckling och rådgivning med syfte att nå ett livskraftigt, mångfacetterat lantbruk med hög miljömålsuppfyllelse. Behovet kan komma att utvecklas och förändras under giltighetstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77100000 Jordbrukstjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen