115613-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Byggtjänster: Måleriarbeten/tjänster i Borgholm kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggtjänster: Måleriarbeten/tjänster i Borgholm kommun
BeskrivningArbetet omfattar löpande Måleri- arbeten/tjänster inom hela Borgholms kommun. Uppdragen utförs oftast under pågående verksamhet. Verksamheterna består till största delen av skolor, förskolor och äldreboenden. Den beräknade kvantiteten för ramavtalet beräknas vara 1 500 000 kr/år. B förbinder sig inte att avropa en viss kvantitet, utan antagen E är skyldig att leverera beställarens verkliga behov.
Intern identifierare24/7
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelRamavtal Byggtjänster: Måleriarbeten/tjänster i Borgholm kommun
Huvudklassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster