2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck och däcktjänster för tunga fordon och maskiner
Beskrivning: Däck och däckstjänster till tunga lastbilar, traktorer, entreprenadmaskiner, lätta och tunga släpvagnar samt truckar. Upphandlingen omfattar även tillhörande produkter och tjänster inom branschen samt förvaring av däck enligt förfrågningsunderlaget
Intern identifierare: TI 2024-1277
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000