11567-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Gnesta: Maskindiskmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel.
Referensnummer: KS.2016.322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av maskindiskmedel, torkmedel och sköljmedel. Lån av doseringsutrustning samt service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39800000 Rengörings- och polermedel, 39831000 Tvättmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen