Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalägt samhällsfastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och skötsel av utemiljö - Skogås, Trångsund
Referensnummer: HS/2022:248
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift och skötsel av utemiljön inom område Skogås och Trångsund. Leverantören ska utföra ett fast åtagande enligt tjänstebeskrivning, av bilaga objektsbeskrivningar framgår vilka fastigheter som innefattas samt vilka verksamheter som bedrivs.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen