11572-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Gustavsberg: Köksutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köks- och serveringsutrustning.
Referensnummer: UH-2016-99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö kommun inbjuder Er att lämna anbud avseende leverans av köks- och serveringsutrustningsartiklar enligt förutsättningar och villkor i förfrågningsunderlag med bilagor. Följande kommuner ingår i denna upphandling: Värmdö kommun, Tyresö kommun, Nacka kommun (avropsberättigad är även Nacka kommuns dotterbolag Nacka vatten och avfall AB). Respektive kommun kommer att förvalta sina egna avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Värmdö kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39223000 Skedar, gafflar, 39222000 Produkter för catering, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tyresö kommun
Del nr: 2
Nacka kommun
Del nr: 3