115724-2018 - ResultatSverige-Mjölby: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsmaskintjänster Mjölby kommun
Referensnummer: UH-2017-215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Åtagandet omfattar anläggningsmaskintjänster för avrop efter behov vid uppdrag som utförs av kommunens anläggningsenhet. Tjänsterna kan normalt förekomma inom hela kommunens areal, med viss koncentration till centralorten Mjölby.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen