Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottag av returbränsle för förbränning
Referensnummer: 2018/316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
SRV bjuder in leverantörer att lämna anbud avseende mottagning och förbränning av returbränsle enligt nedan. Upphandlingen omfattar ca 30 000 ton per år brännbart bygg-, rivnings-, industri- och verksamhetsavfall och jämförligt avfall.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen