2. Förfarande
Förfarande
Titel: Meddelande om frivillig förhandsinsyn - Sänkainstrument
Beskrivning: Region Norrbotten avser köpa fyra benchtop automatiska laboratorieinstrument för analys av B-SR (sänka). B-SR är ett rutinprov vars analys kan utföras både automatiserat och manuellt.
Intern identifierare: 23/484
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000