Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av parkskötsel, naturmarksskötsel, renhållning och vinterväghållning i Bromma stadsdelsförvaltning
Referensnummer: Bro 2021-414
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar park- och naturmarkskötsel, parkunderhåll, renhållning och vinterväghållning på park- och naturmark, samt skötsel av bollplaner, lekplatser, plaskdammar och motionsspår.
I uppdraget ingår jour- och beredskapshållning av personal och tekniska resurser under vinterhalvåret.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44113910 Material för vinterväghållning, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen