Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning vid fastigheter
Referensnummer: 20INK072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarnas behov av snöröjning, halkbekämpning, snölastning och bortforsling samt sandupptagning och sandbortforsling vid beställarnas fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 102 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 4
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/10/2021Slut: 30/09/2024
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Beställaren förbehåller sig rätten att förlänga tecknat avtal med en period om totalt 36 månader.
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4