115805-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Tjänster avseende fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Ramavtal Gällande Beståndsvärdering
Referensnummer: FB 2018/993
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Familjebostäder upphandlar ett Ramavtal gällande beståndsvärdering. Tilldelad leverantör ska utföra värdering av Beställarnas fastighetsbestånd.
Upphandlingen genomförs gemensamt med Stockholmshem AB och AB Svenska bostäder. Tilldelningsbeslut fattas av AB Familjebostäder. Ramavtal tecknas med respektive Beställare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen