115806-2019 - ResultatSverige-Kristianstad: Managementtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalificerat konsultstöd till regionledningen
Referensnummer: 2018-O001212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar strategi- och managementarbete på hög strategisk nivå för regionens hälso- och sjukvårdsverksamheter, inklusive dess stödfunktioner.
Uppdraget innefattar emellertid inte fastighet, kollektivtrafik och regional utveckling, om det inte direkt
Går att koppla till hälso- och sjukvårdsverksamheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett ramavtal med sex (6) Leverantörer.