115904-2021 - ResultatSverige-VISBY: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Rengöring av ventilationsanläggningar
Referensnummer: 2020:1201
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser rengöring av hela ventilationsanläggningen och ska utföras löpande efter avrop på anläggningar i beställarens fastighetsbestånd. I samband med rengöring ska entreprenör även kontrollera och bedöma om den aktuella fastighetens takskydd följer gällande lagstiftning samt inkomma med skriftliga åtgärdsförslag.
Ramavtal kommer att tecknas med en entreprenör som rangordnats 1.
Välkommen att lämna anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen