Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färghandelsvaror.
Referensnummer: UH-2016-127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder till anbudsinlämning i samordnad upphandling av Färghandelsvaror tillsammans med de kommunala bolagen Witalabostäder AB, Njudung Energi Vetlanda AB, Njudung Vetlanda Elnät AB och Njudung Avfallshantering AB. Upphandlingen omfattar leverans av färg, tapeter med tillhörande tillbehör och verktyg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44830000 Mastix, fyllnadsmedel, kitt och lösningsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen