Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst för strategiskt och kvalificerat analysstöd samt bred undersökningskonsult
Referensnummer: 2020-01381
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två anbudsområden. Anbudsområde 1, ”strategiskt och kvalificerat analysstöd”, avser rådgivning och stöd för strategiska mätningar samt för genomförandet av dessa. Anbudsområde 2, ”bred undersökningskonsult” avser rådgivning och stöd för undersökningar och analysuppdrag i den operativa verksamheten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79320000 Opinionsundersökningar, 79342310 Kundundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen