Uppsala Vatten och Avfall AB bjuder in leverantörer till konkurrenspräglad dialog gällande ett ramavtal för leverans av vätgas till en ny tankstation. Tankstationen uppförs efter att UVAB erhållit investeringsbidrag från Energimyndigheten och den förväntas kunna tas i drift i september 2023.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24111600 Väte
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen