Moduluppställning för evakueringsboende - Henriksdal
Referensnummer: 18MB19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Vatten AB avser upphandla etablering, uthyrning och avetablering av nyckelfärdiga moduluppställningar bestående av lägenheter av varierad storlek samt korridorsrum. Antal uppskattas till minst 10 lägenheter, men kan uppgå till ca 36 stycken.
I uppdraget ingår även att under hyrestiden av moduluppställningarna tillhandahålla förvaltningstjänster kopplade till användandet av moduluppställningarna. Dessa tjänster består av fastighetsservice och vaktmästeri.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet, 44211000 Monteringshus, 50850000 Reparation och underhåll av möbler, 75123000 Fastighetsförvaltning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen