Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA / VVS Material
Referensnummer: 17/121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39715300 VA-utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ramavtal VA/ VVS produkter inom Tekniska verkens samtliga verksamheter.
B finns verksam i Östergötland och Sörmland med huvudorterna Linköping, Katrineholm, L skall kunna leverera till samtliga orter där B har verksamhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38423100 Tryckmätare, 42122000 Pumpar, 42122220 Avloppspumpar, 42131120 Slussventiler, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44162100 Rörledningsmaterial, 44163000 Rörledningar och armatur, 44165000 Slangar, stigrör och muffar, 44423700 Gatubrunnselement
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen