116041-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servicearbeten och mindre entreprenader - Rör
Referensnummer: 060/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar rörinstallationer med utvändiga och invändiga arbeten, rengöring, service, felsökning, reparation och mindre ombyggnader av värme-, sanitetssystem, värmeanläggningar, varmvattensberedare.
Motsvarande upphandling har tidigare kallats Hantverkstjänster - Rör.
Med ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231112 Installation av rörsystem, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331110 Installation av varmvattenberedare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen