116049-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling gällande Laboratorieartiklar, SLL410
Referensnummer: FSN 2021-0131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar löpande leveranser av laboratorieartiklar till Region Stockholm och dess avropande enheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33696500 Laboratoriereagenser, 33793000 Laboratorieglas, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen