11607-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Räddningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verkstadstjänster för räddningsfordon (tunga lastbilar)
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av verkstadstjänster för räddningsfordon (tunga lastbilar av diverse fabrikat) på uppdrag av Uppsala Brandförsvar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114110 Räddningsfordon, 50114100 Reparation av lastbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen