116090-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Fiberoptiska material
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework agreement Fiber optical cable system (FOKS)
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Framework agreement of Fiber optical cable system (FOKS)
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32560000 Fiberoptiska material, 32560000 Fiberoptiska material
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 178 000 000,00 SEK
exkl. moms