116097-2017 - ÄndringSverige-Uppsala: Röntgenapparatur
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för C-bågar (mobila röntgenutrustningar).
Referensnummer: UPPH2017-0037
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Region Uppsala avseende C-bågar.
Beskrivning av upphandlingen:
Denna upphandling avser köp av mobila genomlysningsapparater (c-bågar) enligt beskrivning i dessa upphandlingsdokument.
Upphandlande myndighet/verksamhet:
Region Uppsala, Upphandlingsenheten, Box 602, SE-751 25 Uppsala.
Sista datum för frågor om upphandlingsdokument:
Fredag 10.3.2017.