116105-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Hälso- och säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Överordnat system driftövervakningssystem
Referensnummer: 2019-00441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71317200 Hälso- och säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla ett överordnat system för driftövervakning och styrning av säkerhetssystem till beställarens verksamhet med vissa tillhörande tjänster. Den precisa omfattningen av tjänsten framgår av upphandlingsdokumenten i övrigt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 38570000 Regler- och styrinstrument, 48730000 Säkerhetsprogramvara, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen