116130-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre Skötsel - städtjänster
Referensnummer: 2022:004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud i AB Gotlandshems upphandling av avtal för inre skötsel omfattande städning av trapphus med tillhörande ytor samt tvättstugor för vårt fastighetsbestånd i Visby och norra Gotland samt rengöring av sanitära ytor för hela fastighetsbeståndet.
Upphandlingen är indelad i 12 anbudsområden där anbudsgivare kan välja att lämna anbud i ett eller flera anbudsområden. För varje anbudsområde kommer separat avtal att tecknas med en leverantör som rangordnats 1,
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen