2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramaval för klottersanering
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för klottersaneringstjänster inom Lerums kommun. Syftet med upphandlingen är att säkerställa tillgång till effektiva, miljöanpassade och kvalitetssäkra tjänster för sanering, rengöring och förebyggande behandling av klotter på kommunens fastigheter, anläggningar och offentliga ytor.
Intern identifierare: SBN25.426
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90690000 Klottersanering
Ytterligare klassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000