116260-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Licenspartner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLicenspartner
BeskrivningDetta är en upphandling av en samarbetspartner inom mjukvaruområdet, vilken ska tillhandahålla licenser, rådgivning i licensfrågor, licenssamordning och tillhörande tjänster. Stor vikt kommer att läggas på anbudsgivarens förmåga att långsiktigt samarbeta och utveckla samarbetet på ett flexibelt och effektivt sätt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116575:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48218000 Programvara för licenshantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd