116272-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Reparation och underhåll av idrottsanläggningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och visst underhåll av Himmelstalundsområdet.
Referensnummer: UH-2016-335
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud i rubricerad upphandling i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Upphandlingen omfattar tillsyn, skötsel och visst underhåll av hela Himmelstalundsområdet i Norrköping. Beställaren avser teckna avtal med en leverantör för en avtalstid på tre (3) plus maximalt ytterligare tre (3) år.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77314000 Markskötsel, 77313000 Parkskötsel, 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar, 98341140 Vaktmästartjänster, 92610000 Drift av idrottsanläggningar, 77320000 Skötsel av idrottsplatser, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen