116365-2026 - Resultat
Sverige – Installation av brandlarmssystem – Ramavtal - Arbeten med brand- och utrymningslarm
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Arbeten med brand- och utrymningslarm
BeskrivningUpphandlingen avser arbeten med brand- och utrymningslarmanläggningar i beställarnas fastigheter. Arbetena avser bland annat tillsyn och skötsel, inklusive kvartals- och årsprover samt avhjälpande underhåll. Vid behov kan även planerat underhåll, nyinstallationer samt kompletteringar av befintliga anläggningar bli aktuella.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45312100 Installation av brandlarmssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110861:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31625200 Brandlarmssystem