116455-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Programrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt rekryteringsverktyg
Referensnummer: 52896-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett länsstyrelsegemensamt verktyg för rättssäkra processer gällande rekrytering.
Allmän beskrivning och syfte
Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal med en leverantör som kan täcka behovet av ett länsstyrelsegemensamt verktyg för rättssäkra processer gällande rekrytering.
Alla 21 Länsstyrelserna ska kunna avropa det digitala stödet. Länsstyrelserna har idag avtal som löper olika länge. Länsstyrelserna ska kunna hänga på ramavtalet när deras nuvarande avtal löper ut.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen