Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskriftslösning med tillhörande utrustning, tjänster
Referensnummer: FS 2.1.2-38-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten ska omfatta universitetets behov av säker utskriftslösning med multifunktionsskrivare, papper, toner, påfyllnad, service samt även betallösning för studenter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej