2. Förfarande
Förfarande
Titel: Outsourcing IT-drift & Infrastruktur
Beskrivning: HallandsHamnar söker en leverantör för outsourcing av sin IT-drift och infrastruktur. Intresserade företag uppmanas inkomma med ansökan om att delta i upphandlingen.
Intern identifierare: 24/56
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000