116596-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Ramavtal för rörinspektioner i avloppsledningsnät
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för rörinspektioner i avloppsledningsnät
BeskrivningAB Boränge Energi inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud i upphandling av rörinspektioner i avloppsledningsledningsnät. Upphandlingen omfattar i huvudsak löpande rörinspektioner av rörledningar i avloppsnät inom Borlänge Kommun. Uppdraget omfattar även spolning, slamsugning och rotskärning i samband med rörinspektioner och kan innebära ett visst antal akuta uttryckningar. Tilläggsarbeten såsom spårning av ledningar, brunnsinspektion, servisinspektion med satellitkamera, profilmätning och deformationsmätning ingår också i upphandlingen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106381:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 76600000 Besiktning av rörledningar, 44163110 Avloppsledningar