116597-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tryckning och tillhörande tjänster – Press tryckeriet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Press tryckeriet
Beskrivning: Leasing eller hyra av två digitala tryckpressar i enlighet med krav och behov i underlaget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93077:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79820000 Trycktjänster, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara